AUTOSAN sp. z o.o. na targach TRANSEXPO 2016

Piątek, 21 października, 2016

Zakończyła się XIII edycja Międzynarodowych Targów Transportu Zbiorowego TRANSEXPO 2016 w Kielcach, najważniejszej imprezy targowej branży pasażerskiego transportu zbiorowego w Polsce. Fabryka AUTOSAN prezentowała swoje pojazdy we wszystkich edycjach, jednak tegoroczna była dla Spółki wyjątkowa. Po raz pierwszy AUTOSAN uczestniczył w kieleckich targach z nowym właścicielem, a swoją premierę miał pierwszy autobus AUTOSAN z alternatywnym źródłem napędu.

SANCITY 12LF CNG to ekologiczny, miejski autobus niskopodłogowy o długości 12 m, zasilany sprężonym gazem ziemnym CNG, który zmagazynowany jest w czterech butlach kompozytowych o łącznej pojemności 252m3 gazu. W pojeździe zastosowany został silnik CUMMINS ISLG6C320 EURO VI, automatyczna skrzynia biegów VOITH DIWA 6 oraz przednia oś
i tylny most ZF. Autobus przewozić może łącznie do 102 pasażerów. Przystosowany jest do przewozu osoby niepełnosprawnej na wózku inwalidzkim.

 

SANCITY 12LF CNG cieszył się w Kielcach naprawdę dużym zainteresowaniem zwiedzających. W grupie przewoźników komunikacji miejskiej są tacy, którzy preferują właśnie gaz CNG jako źródło napędu swoich środków transportu. Rozmowy
na temat dostaw tego modelu autobusu prowadzone były również z Klientami z zagranicy. SANCITY 12LF CNG dodatkowo przyciągał uwagę ciekawym wyglądem zewnętrznym i estetycznym wnętrzem.

 

Ofertę AUTOSAN sp. z o.o. dla komunikacji międzymiastowej w trakcie tegorocznej edycji targów TRANSEXPO stanowił dobrze już znany na rynku autobus EUROLIDER 9. Eksponat targowy wyposażony został w windę do transportu osoby niepełnosprawnej na wózku inwalidzkim oraz miejsce do mocowania wózka. Układ napędowy autobusu stanowi silnik CUMMINS ISB6.7E6280 EURO VI i manualna skrzynia biegów ZF 6S 1010BO. Pojemność pasażerska EUROLIDERA 9 to max. 59 osób na miejscach siedzących i stojących. Szeroki zakres wyposażenia opcjonalnego pozwala dostosować ten model autobusu do potrzeb każdego przewoźnika świadczącego usługi w komunikacji międzymiastowej i lokalnej. Specjalnie zaprojektowane malowanie zawierające hasło nowej Spółki „Zawsze w drodze. Absolutnie” oraz różę wiatrów symbolizująca bezpieczny powrót stanowią przesłanie z jakim firma prezentowała się w Kielcach.

 

Przedstawiciele AUTOSAN sp. z o.o. uczestniczący w targach TRANSEXPO 2016 uważają udział naszej firmy w tym wydarzeniu za bardzo udany zarówno ze względu na duże zainteresowanie jakim cieszyły się prezentowane pojazdy oraz cała oferta fabryki, a także ze względu na dużą ilość aktualnych i potencjalnych Klientów, którzy odwiedzili stoisko - nawiasem mówiąc, wyróżnione przez targowe jury - oraz wyrazili swoje poparcie i zadowolenie z udanego powrotu AUTOSANu „do gry”.

Powrót