Umowa z MPK Kraków podpisana

Środa, 13 lipca, 2016

 

 

We wtorek 05 lipca br. podpisana została umowa pomiędzy Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym S.A. w Krakowie i AUTOSAN sp. z o.o. w Sanoku na dostawę 15 szt. fabrycznie nowych, niskoemisyjnych, niskopodłogowych autobusów midi.

Ze strony krakowskiego MPK swoje podpisy na Umowie złożyli: Rafał Świerczyński – Prezes Zarządu oraz Mariusz Szałkowski – Wiceprezes Zarządu, natomiast ze strony sanockiego producenta: Marek Opowicz – Prezes Zarządu oraz Tadeusz Makowski – Członek Zarządu. Dokument został podpisany w obecności Tadeusza Trzmiela – Wiceprezydenta Miasta Krakowa. Umowa jest wynikiem przetargu wygranego przez AUTOSAN, ogłoszonego przez MPK w kwietniu br.

W przetargu tym nasza Spółka zaoferowała miejskie autobusy AUTOSAN SANCITY 9LE o długości 8,5 m. i ilości miejsc pasażerskich ogółem 63. W pojazdach zamontowane zostaną silniki spełniające normy emisji spalin EURO 6, automatyczne skrzynie biegów, klimatyzacje całopojazdowe, systemy informacji pasażerskiej, monitoringu itp. Autobusy przystosowane są do przewozu osób niepełnosprawnych. Posiadają miejsce na wózek inwalidzki, wyposażone są w rampę umożliwiającą wjazd wózków, przyciski sterujące i sygnalizujące z napisami w alfabecie Braille’a, z wypukłymi piktogramami umożliwiające obsługę osobom z dysfunkcją wzroku. 

Zaoferowane SANCITY 9 LE eksploatowane są już w wielu polskich miastach takich jak: Sanok, Krosno, Jasło, Warszawa, Lublin, Sandomierz, Ciechanów, Żagań, Świdnica i innych, a także w Szwecji, we Włoszech i na Islandii.

Wygrany przetarg krakowski jest niezwykle ważny dla AUTOSAN sp. z o.o. Jest to pierwszy większy przetarg publiczny wygrany przez nowa Spółkę i chociaż ilość autobusów dostarczanych do Krakowa w porównaniu do innych przetargów ogłaszanych przez przedsiębiorstwa komunikacji miejskiej nie jest największa, dla nas, w naszej obecnej sytuacji jest znacząca i ma wymiar symboliczny.

 

Powrót