Autosan ma nowego właściciela

Piątek, 01 kwietnia, 2016

W środę, 30 marca br. miało miejsce kolejne bardzo ważne wydarzenie w bogatej, ponad 180-letniej historii naszej fabryki. W obecności Premier Beaty Szydło podpisany został akt notarialny, na mocy którego nowym właścicielem przedsiębiorstwa zostało konsorcjum spółek PIT-Radwar i Huta Stalowa Wola należących do Polskiej Grupy Zbrojeniowej. W uroczystości, która odbyła się w hali fabrycznej udział wzięli przedstawiciele władz państwowych, wojewódzkich i miejskich, posłowie na Sejm i senatorowie RP oraz konsorcjanci.

 

Na akcie notarialnym swoje podpisy złożyli: Syndyk Ludwik Noworolski oraz Marek Opowicz Prezes Zarządu Autosan Sp. z o.o. i Tadeusz Makowski Członek Zarządu Autosan Sp. z o.o. Chwilę potem Pani Premier odpowiadała na pytania dziennikarzy w trakcie konferencji prasowej zorganizowanej również na terenie fabryki, a następnie spotkała się z załogą Autosanu oraz mieszkańcami Sanoka.

 

Tym uroczystym wydarzeniem rozpoczął się nowy, jesteśmy przekonani, że pomyślny okres w działalności naszego przedsiębiorstwa. Jej zakres pozostaje niezmienny: nadal produkujemy autobusy przeznaczone zarówno do komunikacji miejskiej, jak i międzymiastowej, komponenty do pojazdów szynowych, wyroby dla wojska oraz oferujemy szeroki zakres usług przemysłowych.

 

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wspierali nas w trudnym okresie, kiedy to Spółka znajdowała się w stanie upadłości likwidacyjnej i równocześnie serdecznie zapraszamy do kontynuowania z nami współpracy, jak również do rozpoczęcia współpracy w nowych wymiarach, która mamy nadzieję przyniesie nam i naszym kontrahentom wymierne, obopólne korzyści.

Powrót