Prawdziwi weterani polskiej motoryzacji dotarli do macierzystej fabryki w Sanoku.

W przyszłym roku AUTOSAN będzie obchodził okrągły jubileusz 180-lecia. Chcemy nadać temu wydarzeniu odpowiednią rangę, zaprezentować nasze najnowsze, nowoczesne wyroby, ale także pokazać trochę „historii”. W związku z tym do fabryki trafiły już dwa modele starych autobusów rodem z Sanoka: H01 z 1959r. oraz H09 z 1977r. Obydwa zostały zlokalizowane przez miłośników motoryzacji, a w szczególności naszej Spółki i stanowią naprawdę unikatowe egzemplarze na rynku. Autobus H01 odkupiony został od Klubu Sportowego „Borowiak” z Czerska i jest prawdziwą „gwiazdą” filmową: miliony ludzi mogą go ciągle oglądać w kultowym filmie „Miś” Stanisława Barei. Autobus H09 pochodzi z miejscowości Chróścice, a jego właścicielem był również Klub Sportowy o nazwie „Victoria”. Czytaj dalej

Opublikowano Bez kategorii | 43 komentarzy

IX Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego TRANSEXPO Kielce 2011

transexpo11_001mKolejna, dziewiąta edycja kieleckich targów transportu zbiorowego przeszła już do historii. Do Kielc na TRANSEXPO przyjechało w tym roku 160 wystawców z 11 krajów. Eksponaty targowe oglądało ponad 4500 zwiedzających.
AUTOSAN S.A. był w tym roku partnerem strategicznym wystawy.

transexpo11_002mtransexpo11_003m Czytaj dalej

Opublikowano Bez kategorii | 1 komentarz

Najważniejsze autobusowe wydarzenie roku!

W grudniu 2010 r. internetowy portal autobusowy Infobus ogłosił sondę dotyczącą największego autobusowego wydarzenia roku 2010.
Niezwykle miło nam poinformować, że głosami internautów ten zaszczytny tytuł otrzymała podwójna premiera AUTOSAN-a z modelami SANCITY 12LF i SANCITY 18LF. Na wydarzenie to głosowało 268 osób, co stanowi 38,7% wszystkich oddanych głosów.
Bardzo dziękujemy Czytelnikom Infobusa za wyróżnienie i uznanie dla ciężkiej pracy całej Załogi AUTOSAN S.A. Dziękujemy wszystkim za zainteresowanie naszą Spółką i naszymi produktami wyrażone w zamieszczaniu ogromnej liczby komentarzy i uwag na wielu forach internetowych.
W Infobusowej sondzie pokonaliśmy takich konkurentów jak m.in.: Otokar („Wejście na rynek marki Otokar” – 26,6% głosów) czy Solaris („Nowa, szeregowa hybryda Solarisa Urbino 18 Hybrid” – 12,6% głosów).
Przyznane wyróżnienie cieszy nas szczególnie, ponieważ docenione zostały całoroczne wysiłki naszej Spółki zmierzające do rozwinięcia oferty produktowej.

Opublikowano Bez kategorii | Skomentuj

Autosan na VIII Międzynarodowych Targach Transportu Zbiorowego TRANSEXPO Kielce 2010

VIII Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego TRANSEXPO Kielce 2010 już za nami. Jest to niewątpliwie największa tego typu impreza targowa w Polsce,  a nawet w naszej części Europy. Tak też było i w tym roku.

Na TRANSEXPO swoje wyroby prezentują niemal wszystkie liczące się firmy z szeroko rozumianej branży autobusowej. Wiele z nich planuje pokazanie na targach nowości rynkowych. TRANSEXPO to również miejsce międzynarodowych premier.

W tegorocznej edycji kieleckich targów, wg opinii fachowców, niewątpliwie najważniejszą premierę stanowił niskopodłogowy, przegubowy autobus AUTOSAN SANCITY 18LF.

Pojazd ten przewozić może 180 pasażerów. Konstrukcja autobusu, komponenty i materiały użyte do jego produkcji zapewniają wygodę i bezpieczeństwo podróżowania pasażerom, a także komfort pracy kierowcy.

Jest to kolejny wyrób naszej firmy, który obok 9-metrowego niskowejściowego oraz 12-metrowego niskowejściowego i 12-metrowego niskopodłogowego należy do nowej rodziny autobusów przeznaczonych do komunikacji miejskiej.

SANCITY 18LF to już druga tegoroczna premiera Spółki AUTOSAN po autobusie SANCITY 12LF zaprezentowanym po raz pierwszy w maju na tragach EXPO SILESIA w Sosnowcu, a w Kielcach prezentowanym po raz drugi.

W pewnym sensie za premierowy można również uznać pokaz międzymiastowego 15-metrowego autobusu niskowejściowego EUROLIDER 15LE, który do tej pory w kraju prezentowany był jedynie na Konferencji Techniczno – Handlowej organizowanej przez AUTOSAN dla przedsiębiorstw komunikacji międzymiastowej. EUROLIDER 15LE eksportowany jest na rynek szwedzki.

Uzupełnieniem ekspozycji naszej firmy na tegorocznych targach TRANSEXPO był 8 – metrowy autobus międzymiastowy o nazwie GEMINI.

Premierowy autobus AUTOSAN SANCITY 18LF i jego walory użytkowe zostały zauważone i docenione przez Komisję oceniającą wyroby w „Konkursie o Medale i Wyróżnienia Tragów Kielce”. Nasz najnowszy wyrób uhonorowany został wyróżnieniem w tym Konkursie.

Również nasze stoisko znalazło uznanie w oczach Komisji Konkursowej, a także w oczach zwiedzających. Otrzymaliśmy medal za połączenie elegancji i nowoczesności w aranżacji stoiska.

Na stoisku, obok opisanych już wcześniej autobusów, królowały bociany w różnego rodzaju wersjach graficznych, ale i w wersji pluszowej. Te ostatnie zrobiły furorę wśród naszych Gości, którzy bardzo licznie nas odwiedzali i „odleciały” ze stoiska już pierwszego dnia targów.

Bociany, które nierozerwalnie łączą się z naszą marką, tym razem na szczudłach, stanowiły również punkt kulminacyjny pokazu premierowego, zanim oczom widzów spod specjalnej kurtyny nie ukazał się AUTOSAN SANCITY 18LF.

Była to nie tylko najważniejsza, ale również najbardziej atrakcyjna premiera na TRANSEXPO 2010 !

Opublikowano Bez kategorii | Skomentuj

AUTOSAN na wakacyjnych szlakach…

Tym razem nie chodzi o autobusy z Sanoka, ale o naszych przedstawicieli i sympatyków.
AUTOSAN był widoczny w wielu miejscach Polski, Europy i Świata.

Wakacje się skończyły, pozostało nam wiele miłych wspomnień, a przed nami bardzo pracowity okres związany z realizacją wygranych przetargów, udziałem w targach i spotkaniach z Klientami.

Opublikowano Bez kategorii | Skomentuj

Bezpieczny wyjazd na wakacje

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów AUTOSAN S.A. w ramach promocji „Bezpieczny wyjazd na wakacje” w dniach od 01-31.07.2010 oferować będzie dla prywatnych posiadaczy samochodów osobowych:

  • Wykonanie badań okresowych pojazdu, w cenie badań dodatkowo odgrzybianie układu klimatyzacji.
  • Dla stałych Klientów wykonujących u nas badania okresowe, oferujemy kontrolę:- amortyzatorów, układu hamulcowego, luzów w układzie zawieszenia i układzie
    - kierowniczym, ustawienie świateł.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY
Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów AUTOSAN S.A.
38-500 Sanok, ul. Kluski 3 (dawna Okrzei – Serwis AUTOSAN)
tel. 13 46 50 700

Opublikowano Bez kategorii | Skomentuj

AUTOSAN S.A. na targach SilesiaKOMUNIKACJA

Przedstawiciele Zarządu i ekipy targowej razem z najnowszym „dzieckiem” AUTOSAN S.A. – miejskim, niskopodłogowym autobusem SANCITY 12LF, który swoją premierę miał właśnie w trakcie targów SilesiaKOMUNIKACJA.

Już w pierwszy dzień targów odwiedziło nas wielu aktualnych i potencjalnych Klientów. Po pracowitym dniu, podczas spaceru po okolicy prezentujemy odebrane, w pełni zasłużone „trofea” – wyróżnienie i medale za organizacje stoiska targowego.

Na stoisku targowym odwiedził nas Pan Wojciech Blecharczyk – Burmistrz Miasta Sanoka. Panu Burmistrzowi bardzo podobał się nasz nowy autobus SANCITY 12LF i jego „mniejszy” brat, niskowejściowy SANCITY 9LE. Mamy nadzieję, że takimi właśnie autobusami podróżować będą nie tylko mieszkańcy Sanoka, ale również innych regionów całej Polski.

Nasze eksponaty wzbudzały zainteresowanie nawet najmłodszych odwiedzających targi SilesiaKOMUNIKACJA. Niektórzy zadziwiali nas swoją niezwykle szeroką wiedzą dotyczącą autobusów AUTOSAN. Wierzymy, że są to przedstawiciele przyszłych Klientów naszej Spółki.

Szczególnie dumni ze swojego nowego wyrobu są przedstawiciele służb konstrukcyjno – technologicznych oraz produkcyjnych AUTOSAN S.A.

Dwa dni targów minęły niezwykle pracowicie i bardzo szybko. Jeszcze ostatnie zdjęcie przed wyjazdem do domu i … do zobaczenia na kolejnych targach …

Opublikowano Bez kategorii | Skomentuj