IX Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego TRANSEXPO Kielce 2011

transexpo11_001mKolejna, dziewiąta edycja kieleckich targów transportu zbiorowego przeszła już do historii. Do Kielc na TRANSEXPO przyjechało w tym roku 160 wystawców z 11 krajów. Eksponaty targowe oglądało ponad 4500 zwiedzających.
AUTOSAN S.A. był w tym roku partnerem strategicznym wystawy.

transexpo11_002mtransexpo11_003mNasza firma uczestniczy w targach TRANSEXPO od ich pierwszej edycji. Od kilku lat staramy się prezentować nowe produkty z naszej oferty handlowej. W tym roku było podobnie. Na stoisku usytuowanym w hali E pokazaliśmy dwie nowości, dwa autobusy po raz pierwszy prezentowane Klientom i szerszej publiczności.

Pierwszy z nich to 10-metrowy niskopodłogowy SANCITY 10LF, kolejne „dziecko” z rodziny autobusów miejskich o wspólnej nazwie SANCITY, w ramach której produkowane są już autobusy zarówno niskopodłogowe jak i niskowejściowe, o długościach 8,5m, 12m i przegubowy 18m.

transexpo11_005m transexpo11_006m

SANCITY 10LF jako uzupełnienie oferty w zakresie autobusów miejskich rodziny SANCITY przeznaczony jest do obsługi przewozów pasażerskich na liniach o mniejszym natężeniu ruchu. Przystosowany jest do przewozu ok. 90 pasażerów. Autobus wyposażony jest w silnik IVECO EURO5 EEV i automatyczną skrzynię biegów ALLISON. Prototyp autobusu został skonstruowany i wyprodukowany w odpowiedzi na zapotrzebowanie na tego typu pojazd zgłaszane do AUTOSAN S.A. przez Użytkowników autobusów miejskich.

Drugim autobusem zaprezentowanym przez nas był TRAMP FL – nowe oblicze dobrze znanego międzymiastowego TRAMP-a, które łączy w sobie zarówno sprawdzone konstrukcje jak i nowoczesne rozwiązania. W ostatnich latach TRAMP był jednym z modeli autobusów, które cieszyły się największym powodzeniem na polskim rynku. Jesteśmy przekonani, że jego gruntownie zmodernizowana wersja, zarówno pod względem wyglądu zewnętrznego jak również zastosowanych rozwiązań konstrukcyjnych i technologicznych będzie cieszyć się równie dużą popularnością. Egzemplarz targowy autobusu TRAMP FL wyposażony został w silnik IVECO EURO5 EEV, identyczny jak SANCITY 10LF oraz manualną skrzynię biegów ZF, przewozić może ok. 60 pasażerów.

transexpo11_008m transexpo11_009m

Wg założeń TRAMP FL to pojazd przeznaczony dla szerokiej grupy Odbiorców. Jest autobusem „na każdą kieszeń”. Jednocześnie jest nowoczesny, bezpieczny, ekologiczny i ekonomiczny. Na życzenie Klienta zamontować można w nim szereg urządzeń i elementów z bogatego wyposażenia dodatkowego i w takiej kompletacji staje się pojazdem dla nawet bardzo wymagającego pasażera.

W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, działania podejmowane w AUTOSAN S.A. znalazły uznanie w oczach jury przyznającego nagrody w ramach konkursu: Medale i wyróżnienia Targów Kielce.
Przede wszystkim w kategorii „Autobusy” wyróżnienie zdobył miejski AUTOSAN SANCITY 10LF. Nasza firma otrzymała również wyróżnienie za elegancje i oryginalny styl wystąpienia targowego.

transexpo11_011m transexpo11_012m transexpo11_013m

Jednym z ciekawszych wydarzeń towarzyszących tegorocznej edycji TRANSEXPO była pierwsza w Polsce wystawa zabytkowych autobusów. Jej współorganizatorem była Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej. Aktywny udział w organizacji wystawy wzięli członkowie Stowarzyszenia Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej.

Jako jedyny producent autobusów wystawiający na targach swoje najnowsze wyroby na tej wystawie mieliśmy również swój akcent. Zaprezentowany został SAN H-100B z 1973 roku wyprodukowany w Sanockiej Fabryce Autobusów „AUTOSAN” .

transexpo11_015m transexpo11_017m transexpo11_018mPrezentacja zabytkowego SAN-a i nowoczesnych: SANCITY 10LF i TRAMP FL doskonale odzwierciedla nasze firmowe motto: z tradycją Q nowoczesności.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „IX Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego TRANSEXPO Kielce 2011

  1. maliś pisze:

    San jest super!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Spam Protection by WP-SpamFree